همراه ما باشید تا در مورد این مشکل که فیوز پریده بالا نمی‌ماند علت چیست  و نحوه رفع این مشکل صحبت کنیم. در زمان پریدن فیوز و چک کردن قسمت‌های مختلف می‌توان از قطع شدن برق توسط فیوز مینیاتوری و یا از قطع شدن برق، از سمت اداره برق اطلاع پیدا کرد که زمانی که مشکل از داخل واحد یا ساختمان باشد، با بالابردن دکمه فیوز مینیاتوری برق را وصل کرد.

اما بالا نماندن فیوز مینیاتوری می‌تواند 3 علت عمده داشته باشد :  

1_یکی از آن‌ها خراب‌شدن خود  فیوز است که با تعویض آن و نصب کردن یک فیوز مینیاتوری با همان آمپر و اطلاعات می‌توان از این موضوع اطلاع پیدا کرد

2_ دومین مورد وجود اتصالی در مدار و یا وسایل برقی که فیوز مینیاتوری موردنظر وظیفه‌ی قطع وصل جریان برق آن را دارد می‌تواند علت وقوع این مشکل باشد که با باز کردن سربندی‌های بخش مربوطه و خاموش‌کردن وسایل و چراغ‌های همان بخش از وقوع این مشکل جلوگیری کرد و به‌صورت زیر مشکل را پیدا کرد.

پس از این که مراحل بالا انجام شد و با وصل کردن فیوز مینیاتوری و بالابردن کلید آن، فیوز نپرید به ترتیب به روشن‌کردن چراغ‌ها و وسایل برقی و نصب سربندی‌های مدار مربوطه می‌پردازیم که در نهایت با انجام این کارهای برای یک بخش با پریدن فیوز مواجه می‌شویم که می‌توان گفت مشکل از آن قسمت یا آن وسیله‌ی برقی و یا آن چراغ است  و مشکل را حل می‌کنیم.

3_ سومین مورد نیز بالا بودن جریان مصرفی وسایل موردنظر و یا بالارفتن آمپر مصرفی (می‌تواند با وجود مشکل در یک وسیله برقی این اتفاق بیفتد مثل موتور کولر) باشد که در صورت تعویض فیوز و وقوع مجدد این ایراد مراحل شماره‌ی 2 طی شده و در صورت ایراد نداشتن هیچ یک از این موارد می‌توان با بررسی سیم‌کشی و چک کردن حداکثر توان عبور سیم و بررسی مینیاتوری‌های دیگر، یک فیوز با آمپر بالاتر نصب نمود تا مشکل بخش مربوطه حل شود.

درصورتی‌که به برق‌کاران باتجربه در زمینه رفع اتصالی برق نیاز داشتید در خواست خود را در وب‌سایت ویپان ثبت کنید یا با تماس با شماره شرکت نیز درخواست خود را ثبت کنید، همچنین ما در ویپان برای خدمات اضطراری مثل اتصالی کردن در کمتر از 45 دقیقه نیروهای خود را به محل شما می‌رسانیم.

 

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

تکنسین برق هستید؟

با اضافه‌شدن به ویپان می‌تونید تجربه متفاوتی رو در مسیر شغلی خودتون داشته باشید.

تکنسین برق هستید؟

با اضافه‌شدن به ویپان می‌تونید تجربه متفاوتی رو در مسیر شغلی خودتون داشته باشید.

شرکت ویپان اولین ارائه دهنده خدمات تخصصی آنلاین برق و آنتن به صورت حرفه ای است. درخواست خدمات و همچنین اجرا خدمات از ساعت ۹ صبح الی 9 شب امکان پذیر است که در آخر قیمت نهایی و زمان حضور تکنسین مربوطه اعلام می گردد. تکنسین های متخصص و با تجربه ما کلیه خدمات الکتریکی خانگی و تجاری را در کمترین زمان انجام داده و بعد از اتمام کار محل شما را تمیز و مرتب می کنند. اپراتورهای ویپان نیز از طریق تماس تلفنی درخواست های شما را ثبت می کنند و در صورت نیاز به پشتیبانی، با کمال صبر پاسخگوی شما هستند. راه دیگر درخواست از طریق وب سایت ویپان است که برای راحتی و رفع مشکلات و نیاز شما طراحی شده است. در صورت نیاز به کارشناسی نیز، ما کارشناس هایمان را به محل مورد نظر می فرستیم تا شما را راهنمایی کنند.

اطلاعات تماس

طبق قانون کپی رایت تمامی حقوق مربوط به شرکت ویپان می باشد.

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)