نصب لوسترها و روش های ایمن سازی آن ها برای جلوگیری از سقوط

در زمان نصب لوسترها اولین مورد حائز اهمیت تشخیص مدل نصب لوستر است که مهم‌ترین مورد برای ایمن‌سازی، همین تشخیص مدل نصب لوستر به سقف می‌باشد و علت این موضوع را می‌توان باتوجه‌به تعداد پیچ و رول‌پلاک‌هایی که در زمان نصب موردنیاز است و سایز و وزن خود لوستر دانست.

پنج نکته جهت ایمن سازی بهتر به هنگام نصب لوسترها:

  1. در زمان نصب می‌بایست جنس سقف موردنظر برای نصب یا محل دیگری که برای نصب لوستر نیاز است مورد بررسی قرار گیرد تا از رول‌پلاک مخصوص آن سقف یا محل برای انجام کار استفاده شوند (سقف‌ها می‌توانند کاذب، بتنی، گچی و … باشند که از رول‌پلاک‌های مختلف در هرکدام از این موارد استفاده می‌شود).
  2. مورد بعد اطمینان از نصب شدن تمام پیچ‌های اتصال لوستر به سقف و یا محل موردنظر است که از تمامی زوایا این استحکام رعایت شود.
  3. یکی دیگر از روش‌های ایمن‌سازی اطمینان از نصب شدن مستحکم رول‌پلاک‌ها در سقف و یا محل‌های نصب می‌باشد که پیچ‌های لوستر موردنظر به این محل‌ها نصب می‌شوند.
  4. پس از اطمینان از مورد بالا می‌بایست توجه داشته باشیم که پیچ‌های موردنظر به طور کامل سفت شده و جای لغزش و بازی در صورت ضربه و یا دلایل دیگر را نداشته باشد.
  5. در برخی از لوسترها نیز قلابی در بالای لوستر تعبیه شده که قلاب موردنظر به پیچ ال مانند، قلاب  و یا زنجیری که در سقف‌ها تعبیه شده‌اند نصب می‌شود که در صورت عدم وجود این قلاب یا زنجیر باتوجه‌به مدل سقف می‌توان قلاب موردنظر را تهیه و در قسمت موردنظر نصب کرد.

در برخی از موارد این قلاب‌ها در سقف تعبیه شده‌اند و یا قلابی به سقف متصل شده است، اما لوستر موردنظر وزن زیادی داشته و آن قلاب و یا زنجیر و به‌صورت کلی سقف موردنظر توانایی تحمل وزن آن لوستر را ندارد، در این حالت می‌بایست گچ سقف کنده شود و یک زنجیر و یا قلاب به آهن یا میل‌گرد موجود در سقف جوش داده شود و سپس لوستر در محل موردنظر نصب شود.

نکته: توجه داشته باشید که در این حالت جوش به میل‌گرد و یا آهن سقف می‌بایست مقاومت زیادی داشته تا بتواند لوستر را در محل موردنظر نگه دارد.

در صورتی که به خدمات چراغ و روشنایی همچون نصب لوستر، انواع چراغ، هالوژن و… نیاز داشتید؛ می‌توانید از طریق وب سایت ویپان یا تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید، همچنین شما می‌توانید قیمت دقیق خدمت خود را از هردو روش بالا دریافت کنید و از ضمانت 45 روزه خدمات ما بهره‌مند شوید.

 

 

نظرات بسته شده است.