تفاوت نور سفید و زرد در نورپردازی‌ ها

در نورپردازی محل‌های مختلف از رنگ نورهای متفاوتی جهت تأمین نور محیط استفاده می‌شود که علاوه بر تفاوت عملکردهای محیط و سلیقهٔ افراد برای انتخاب رنگ نور بهتر است اطلاعاتی نیز در مورد رنگ نورهای مختلف داشته باشیم تا کمترین مشکل و بیشترین بازدهی را داشته باشیم.

از تفاوت‌های اساسی نور سفید و زرد می‌توان عوامل زیر را نام برد.

در نورپردازی مکان ها به‌وجودآمدن حس نشاط و جنب‌وجوش توسط نور زرد است که برخلاف نور سفید که با ایجاد سروتونین در مغز باعث بالارفتن تمرکز و هوشیاری در افراد می‌شود و کاربردهای زیادی را می‌تواند در قسمت‌های مختلف منزل یا اماکن دیگر همانند نور زرد داشته باشد

پس می‌توان به این نتیجه رسید که در پذیرایی‌ها و اتاق‌های میهمان می‌توان از نور زرد برای به‌وجودآوردن حس دلگرمی، عدم خستگی و نشاط در محیط ایجاد کرد.

این موضوع نیز قابل‌ذکر است که نور زرد گرمای بیشتری را در محیط به وجود می‌آورد و ممکن است همین ویژگی در برخی از مکان‌ها به‌عنوان یک ایراد از این رنگ نور باشد.

در نهایت هم نور زرد و هم نور سفید می‌تواند به عنوان عاملی مفید در اماکن به ما کمک کنند، اما مهم‌تر از آن استفادهٔ مناسب از هر طیف رنگ نور در قسمت موردنظر بسته به کاربری فضا مهم‌ترین بخش این مسئله است که به‌عنوان المانی مفید یا مضر بکار گرفته شود.

پیشنهاد ما به شما استفاده از یک نور خاص نیست؛ بلکه ترکیبی از این دورنگ و استفاده از نوری با نزدیکی به رنگ نور طبیعی است که فضایی زیبا و خاص را برای شما به ارمغان آورد.

سلیقه نیز در خصوص انتخاب افراد، بخش مهمی را دارد که بهتر است این موضوع نیز طبق اطلاعات داده شده بررسی و بهترین راه‌حل با بالاترین بازخورد انجام شود.

در صورتی که به خدمات چراغ و روشنایی همچون نصب لوستر، انواع چراغ، هالوژن و… نیاز داشتید؛ می‌توانید از طریق وب سایت ویپان یا تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و از کمک تکنسین های متخصص ما برخوردار شوید، همچنین شما می‌توانید قیمت دقیق خدمت خود را از هردو روش بالا دریافت کنید و از ضمانت 45 روزه خدمات ما بهره‌مند شوید.

نظرات بسته شده است.