یکی از سؤالات متداولی که زیاد در مورد آن پرسیده می‌شود این است که از کجا بفهمیم فیوز پریده است برای یافتن این پاسخ در این مقاله همراه ما باشید.

یکی از راه‌های فهمیدن این که فیوز پریده یا خیر این است که تمامی قسمت‌هایی که با برق کار می‌کنند در محل چک شوند، برای مثال اگر یک پریز در یک محل کار نکند، نمی‌تواند فیوز پریده باشد چرا که پریز بغلی یا یک پریز دیگر در همان مدار کار می‌کند و جریان برق را می‌تواند عبور دهد و دستگاه یا وسیله ما کار کند، همین‌طور این مثال را می‌توان برای قسمت دیگر و روشنایی‌ها بیان کرد

برای تشخیص پریدن فیوز از جعبه مینیاتوری داخل واحد و یا دم درب، می‌بایست مراحل زیر را به ترتیب انجام داد:

1_چک کرد وجود یا عدم وجود جریان برق در تمامی پریزها و روشنایی‌ها

2_چک کردن جعبه تقسیم داخل واحدها و مینیاتوری آن‌ها

3_چک کردن فیوز یا فیوزهای موجود در جعبه کنتور

یکی دیگر از راه‌های تشخیص این موضوع مشاهده‌ی بصری فیوز است که در بعضی مواقع ممکن است فیوز نپریده باشد اما جریان برق از فیوز موردنظر عبور نکند، در همچنین شرایطی می‌بایست با فازمتر خروجی مینیاتوری را چک کرده و با قطع و وصل کردن فیوز مشکل در بعضی مواقع حل می‌شود در صورت درست نشدن نیز می‌بایست فیوز مینیاتوری تعویض شود.

در فیوزهای فشنگی نیز اگر دکمه مربوط خارج نشده باشد می‌بایست با همان فازمتر ورودی و خروجی چک شود که در صورت عدم خروج جریان برق، فیوز فشنگی دچار ایراد شده که می‌بایست تعویض مغزی فیوز فشنگی انجام پذیرد، در مواقع کمتری مشکل قطع شدن برق بدون پریدن فیوز اتفاق می‌افتد اما فهمیدن چگونگی تشخیص این موضوع خارج از لطف نیست .

برای مشکلات برق بهتر است از افراد متخصص و وارد کمک گرفت تا برای وسایل برقی مورداستفاده مشکلی پیش نیاید، شما می‌توانید از طریق وب‌سایت ویپان و یا شماره تماس جهت خدمات مرتبط با رفع اتصالی برق با ما در ارتباط باشید.

0 دیدگاهبستن دیدگاه‌ ها

ارسال دیدگاه

تکنسین برق هستید؟

با اضافه‌شدن به ویپان می‌تونید تجربه متفاوتی رو در مسیر شغلی خودتون داشته باشید.

تکنسین برق هستید؟

با اضافه‌شدن به ویپان می‌تونید تجربه متفاوتی رو در مسیر شغلی خودتون داشته باشید.

شرکت ویپان اولین ارائه دهنده خدمات تخصصی آنلاین برق و آنتن به صورت حرفه ای است. درخواست خدمات و همچنین اجرا خدمات از ساعت ۹ صبح الی 9 شب امکان پذیر است که در آخر قیمت نهایی و زمان حضور تکنسین مربوطه اعلام می گردد. تکنسین های متخصص و با تجربه ما کلیه خدمات الکتریکی خانگی و تجاری را در کمترین زمان انجام داده و بعد از اتمام کار محل شما را تمیز و مرتب می کنند. اپراتورهای ویپان نیز از طریق تماس تلفنی درخواست های شما را ثبت می کنند و در صورت نیاز به پشتیبانی، با کمال صبر پاسخگوی شما هستند. راه دیگر درخواست از طریق وب سایت ویپان است که برای راحتی و رفع مشکلات و نیاز شما طراحی شده است. در صورت نیاز به کارشناسی نیز، ما کارشناس هایمان را به محل مورد نظر می فرستیم تا شما را راهنمایی کنند.

اطلاعات تماس

طبق قانون کپی رایت تمامی حقوق مربوط به شرکت ویپان می باشد.

عضویت در خبرنامه

آخرین پست ها و مقالات را در ایمیل خود دریافت کنید

ما قول می دهیم که اسپم ارسال نشود :)