چرا نباید لوستر را شست؟ /کدام قسمت قابل شست‌وشو است؟

در لوسترها عمدتاً به دلیل استفاده در ارتفاع و دور از دسترس بودن همواره در معرض بیشترین مقدار خاک گرفتگی در طول زمان هستند که در طولانی‌مدت باعث تغیر رنگ‌های جزعی و کلی در لوسترها می‌شود و همواره تمیز کردن لوسترها با دغدغه و چالش های متفاوتی روبرو بوده است.

لوسترها یک بخش جذاب در فضاهای ما هستند که علاوه بر تأمین نور؛ به‌تنهایی نیز یک عنصر زیبا هستند و قطعاً تمیزی و کثیفی آنها به‌شدت روی محیط اطراف تأثیرگذار خواهد بود.

بهترین روش برای شست و شوی لوستر ها چیست؟

یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای تمیز کردن لوسترها خاموش‌کردن تمامی چراغ‌های لوستر و تمیزکردن آن توسط یک دستمال نیم مرطوب است که پس از انجام کار و اطمینان از خشک بودن محل‌های مختلف لوستر می‌توان مجدداً آن را روشن کرده و استفاده نمود.

نکته: توجه داشته باشید که حتماً در حین انجام این کار از یک دستکش مقاوم و ایمن استفاده شود.

آیا میتوان لوسترها را با فشار مستقیم آب شست؟

در برخی شرایط و برخی افراد ممکن است برای تمیز کردن لوسترها، آن را از جای مورد نظرباز کنند و یا در همان محل به شستن لوستر با فشار آب مستقیم بپردازند که این موضوع به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود، چرا که علاوه بر فرسوده شدن خود بدنه لوستر و تغیر رنگ، خطرات جانی و مالی دیگری را هم به دنبال خواهد داشت.

از جمله این خطرات می‌توان به آب‌گرفتگی قسمت‌های داخلی لوستر و یا سرپیچ‌ها اشاره نمود که ممکن است دچار حادثه برق‌گرفتگی و یا اتصالی و آسیب رسیدن به لامپ‌ها و یا سیم‌کشی داخلی لوستر و یا سایر دستگاه‌های برقی منجر شود.

منظور از سیم کشی داخلی لوستر چیست؟

منظور از سیم‌کشی داخلی لوستر سیم‌های نازکی هستند که در قسمت داخلی برای برقراری اتصال سیم فاز و نول استفاده می‌شوند و این سیم‌ها بدون روکش مقاوم هستند که در صورت استفاده از فشار آب مستقیم، خیس شده و به‌شدت می‌تواند حادثه‌آفرین باشد.

حتی در صورت استفاده‌نکردن از لوستر بعد از شست‌وشو به مدت طولانی نیز این موضوع خطرناک بوده و ممکن است به وقوع حادثه ختم شود.

چرا که در صورت خاموش‌کردن لامپ‌های لوستر و قطع‌شدن جریان نول، به دلیل اشتباه فرد قبلی جریان فاز در تک‌تک سرپیچ‌های لوستر و سیم‌های آن وجود داشته و باعث برق‌گرفتگی شخص و آسیب‌های جدی می‌شود.

نکته: توجه به تمیزی و زیبایی لوسترها بسیار حائز اهمیت است، اما روش‌های نادرست و غیراصولی برای تمیزی می‌تواند صدمات بالایی را متوجه افراد زیادی بکند.

در صورتی که به خدمات چراغ و روشنایی همچون نصب لوستر، انواع چراغ، هالوژن و… نیاز داشتید؛ می‌توانید از طریق وب سایت ویپان یا تماس تلفنی درخواست خود را ثبت کنید و از کمک تکنسین های متخصص ما برخوردار شوید، همچنین شما می‌توانید قیمت دقیق خدمت خود را از هردو روش بالا دریافت کرده و از ضمانت 45 روزه خدمات ما بهره‌مند شوید.

نظرات بسته شده است.