بهترین مدل و برند مناسب هواکش برای استفاده در منزل

همان‌طور که می‌دانید، استفاده از تهویه و هواکش مناسب در حمام و سرویس‌های بهداشتی امری بسیار مهم و حیاتی در منازل و محیط‌های سرپوشیده است و رابطهٔ مستقیم با سلامت انسان دارد.

بهترین مدل هواکش ها برای استفاده در سرویس های بهداشتی:

بهترین مدل‌ها برای استفاده در سرویس‌های بهداشتی از نوع پلاستیکی یا فلزی آی پی‌دار هستند، اما به دلیل رطوبت زیاد در این محل‌ها بهتر است از مدل‌هایی که محفظه یا قاب پلاستیکی دارند مورداستفاده قرار گیرد.

بهترین مدل هواکش ها برای استفاده در مجتمع های مسکونی بزرگ:

در مجتمع‌های مسکونی بزرگ و با تعداد واحدهای بالای 50 واحد از سانتریفیوژهای صنعتی یا نیمه‌صنعتی استفاده می‌شود که این دستگاه‌ها نیاز به سرویس‌های دوره‌ای توسط متخصصین تعمیر و نگهداری ساختمان‌ها دارند(نیازی به انجام کاری از سوی مالکین یا ساکنین ساختمان نمی‌باشد).

بهترین برندهای هواکش موجود در بازار:

در بین هواکش‌های موجود در بازار، برندهای دمنده و خزر فن و پارس‌خزر مناسب و معقول هستند که این هواکش‌ها برای واحدهای مسکونی معمول مورداستفاده قرار می‌گیرند و دارای موتور توربو هستند.

موتور توربو یعنی یک دور موتور پرسرعت دارند و نسخه باکیفیت‌تر این نوع فن‌ها مدل آی پی‌دار هست که روی جعبه نوشته شده. IP44

سایز فن های مناسب برای استفاده در منازل:

سایز فن‌هایی که در منازل مورداستفاده قرار می‌گیرد، معمولاً از سایز 10 الی 30 است که این سایز مربوط به دهانه فن (دهانه خروجی هوا) و محل نصب هواکش متفاوت است که این موضوع برای سهولت در انتخاب مناسب، نیاز به کارشناسی متخصصین برق دارد.

با کیفیت ترین فن های موجود در بازار:

فن‌ها به دلیل کارکرد بی‌وقفه بایستی دارای کیفیت موتور فن و قاب استاندارد باشند که باکیفیت‌ترین آنها دارای قاب فلزی هستند که هم دور موتور بالاتر و هم مکش هوای بیشتری دارند.

طول عمر هواکش‌های پلاستیکی از فلزی کمتر است و به دلیل تفاوت در ساختار و طراحی اجزای فن‌ها، کیفیت و طول عمر آنها دچار تغیر می‌شود.

از جمله اجزای مهم هواکش‌ها می‌توان به نوع موتور فن و سیم‌پیچی موتورها و همچنین پایه نگهدارنده موتور فن‌ها که بایستی پلاستیک مرغوب باشد اشاره کرد تا بر اثر تغییر دمای حاصل از کارکرد موتور فن تغییر شکل ندهد.

(به طور کلی پایه فلزی دستخوش تغییر شکل خیلی کمتری نسبت به پایه‌های پلاستیکی می شود که تقریباً نزدیک به صفر هست.)

نکته: فن‌های فلزی به شرطی دارای عمر طولانی هستند که در محیط‌های بدون گردوغبار و چربی و خشک یا بدون رطوبت استفاده شود، همچنین لازم به ذکر است که  شکل و ظاهر فن‌های فلزی مورد استقبال اکثریت مشتریان قرار نمی‌گیرد و بیشتر از نوع قاب تمام پلاستیکی استقبال میشود.

در صورتی که نیاز به خدمات مشاوره و یا نصب انواع هواکش داشتید می توانید از طریق تماس با شماره ی 02191013700 با کارشناسان و متخصصین ما در ارتباط بوده و همچنین شما میتوانید از طریق وب سایت شرکت ویپان، قیمت آنی خدمت خود را دریافت کرده و از 45 روز گارانتی خدمات ما برخوردار شوید.

نظرات بسته شده است.

درخواست خدمات تخصصی برق